Családi kézműves tábor

Idén 30  gyermek részvételével június 24. és 28. között került megrendezésre a kézműves tábor a Városi Könyvtár és Művelődési Házban.
Az öt nap folyamán számos új kézműves technikát sajátíthattak el a 8.00 és 16.00 óra között zajló foglalkozásokon a gyerekek Ferróné Mencsik Rita és Steinmetz Istvánné táborvezetők iránymutatása mellett. Hétfőn gyöngyszövéssel és gyöngyfűzéssel készítettek karkötőket és nyakláncokat. Kedden a gumifűzéssel és a sablonfestéssel ismerkedtek, szerdán a szalvétatechnika munkafolyamatait tanulták meg, melynek alkalmazásával gipszsablonba öntött képkeretekbe szalvétaképeket kreáltak. Csütörtökön kavicsfestés volt a feladat, amit kreatívan oldottak meg, ötletesebbnél ötletesebb kavicsrajzok születtek. Pénteken papírvirágok és papírdíszek sokasága készült el.
Az alkotás mellett jutott idő ügyességi és csoportjátékokra is. A kikapcsolódás és az alkotás öröme mellett cél volt, hogy ez az egy hetes tábor segítse a tárgyalkotási technikák elsajátítását, mely hozzájárul kreatív képességeik fejlődéséhez, manuális készségeik fejlesztéséhez, környezettudatos viselkedésük kialakulásához.

A tábor képei ITT tekinthetők meg.