Könyvtárak az emberért – felelősség a Földért Országos Könyvtári Napok Kecelen „Nem csak a húszéveseké a világ”

Október 4-én pénteken került sor intézményünkben az egyhetes rendezvénysorozat záró eseményére, melyen a Bács-Kiskun Megyei Költők és Írók Baráti Köre volt vendégünk. Az irodalmi est háziasszonyaként Tóth Lászlóné Fitó Ica – aki maga is tagja a körnek – köszöntötte vendégeinket, s mutatta be az immáron 30 éves fennállását ünneplő közösséget. Külön kiemelte, s néhány költeményen keresztül be is mutatta Kovács István József, Nagy L. Éva, Magyar Gyuláné Etelka, Gyöngyösi Szabó Katalin, Kökény Éva költői munkásságát. Nagy örömünkre két keceli alkotó - Radva Márti és Fitó Ica – verseit is hallhattuk.

Az irodalmi alkotások tolmácsolásában Fitó Ica, Czár Lászlóné, Kovács István József és Horváth Imre közreműködött. Közben-közben hangulatos „sordíszként” csendültek fel nosztalgikus slágerek Szecsődi György, Vámos Zoltán és Kovács Imre előadásában. Az irodalmi est - Fitó Ica és Horváth Imre zseniális játékának köszönhetően- vidám csattanóval, Heltai Jenő Vallomás, majd Háromtól hatig című műveivel zárult.

Köszönjük!

A rendezvényen készült fotók IDE kattintva tekinthetők meg.